درباره ما

بنده از سال ۱۳۷۵ در زمینه ی برق و اتوماسیون صنعتی شروع به فعالیت نمودم و از سال ۱۳۷۷ هم در زمینه ی ساخت دستگاه و نصب و راه اندازی کنترل دستگاه های پلاستیک به صورت رله ای و کنتاکتوری به طور مستمر و حرفه ای فعالیت داشتم در سال ۱۳۸۸ با همکاری مجموعه موفق به ساخت سیستم کنترل plc کاملا بروز و حرفه ای برای دستگاه تزریق پلاستیک به نام گروه طراحی کنترل ماشین،با نام (mcm.group) شده ایم و با نصب این سیستم روی ماشین های اروپایی وارداتی ساخته شده ،از ده ی ۷۰ تا ۲۰۰۲ بدون تغییر مدار هیدرولیک توانستیم نامی در خور تحسین در بین مصرف کنندگان این دستگاه ها داشته باشیم.

گروه صنعتی نوین فناور ماشین پارس در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده و به پشتوانه ی سال ها تجربه در زمینه ی ساخت و راه اندازی ماشین الات مختلف تزریق پلاستیک از ۵۰تن تا ۱۷۵۰تن از سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت در زمینه ی ساخت دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی نموده ایم که در تاریخ ۱۳۸۶/۸ اولین دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی را در ایران ساخته ایم .

این مجموعه تعدادی ماشین تزریق ۱۶۰ تن هیبرید و تمام هیدرولیکی نیز ساخته است و همچنین اولین دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تمام برقی بعد از پروسه ی طولانی تحقیق و طراحی در سال ۱۴۰۲ ساخته شده است. دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی در سال ۱۹۹۰ میلادی در کشور ژاپن ساخته شده و به علت تفاوت زیاد از نظر سرعت و دقت در تولید قطعه و اصطحلاک بسیار پائین و مصرف کم انرژی الکتریکی نسبت به ماشین های هیدرولیکی در میان فعالان صنعت پلاستیک اروپایی مورد توجه قرار گرفته. مجموعه نوین فناور ماشین پارس با همکاری مهندسان برق و الکترونیک و متخصصان و مهدسان رشته مکانیک و ساخت و تولید و سالها فعالیت در صنعت ساخت دستگاه تزریق پلاستیک به تکنولوژی ساخت دستگاه تمام الکتریکی دست یافته است .

مزایای مهم دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی

۱ _ به دلیل استفاده از سرو موتور مجزا برای انجام حرکتها ،سبب می شود در یک مرحله از سیکل تولید، حرکات دیگر همزمان انجام شود، به همین دلیل زمان تولید قطعه کوتاه تر می شود و تیراژ تولید دستگاه تمام الکتریکی از دستگاه های هیدرولیکی خیلی بیشتر است.

۲_ امکان دسترسی و تنظیم کشتاور (قدرت) ۰تا ۱۰۰ سرو موتور ها و دقت در خروجی اینکودر فرایند تولید قطعه بسیار دقیق است و از ضایعات و نوسانات در حین تولید جلوگیری می شود.

۳_ استفاده نشدن از روغن هیدرولیک و دیگرقطعات هیدرولیکی روی دستگاه و نیاز نداشتن به چیلر های ابی برای خنک کردن روغن هیدرولیک دستگاه .

۴ _ نداشتن الودگی صوتی و نشتی های روغن نسبت به ماشین هیدرولیکی ، همچنین از قطعات کم تری در دستگاه استفاده می شود که این امر باعث اصطحکاک کم این نو دستگاه می باشد .

۵ _ مناسب برای تولید قطعات پلیمری کوچک و دقیق پزشکی و ایدال برای اتاق های تمیز(cleanroom)که الودگی محیطی در حد زیادی باید کم باشد و برای تولید قطعات صنعتی با دقت بالا و تولید ظروف جداره نازک یکبار مصرف خانگی

۶_ به دلیل استفاده از کنترل مخصوص دستگاه های cncروی دستگاه های تزریق تمام برقی و دقت بالای سیستم کنترل روی حرکت ها از انجام تنظیمات گاه به گاه توسط اپراتور بی نیاز است و در نتیجه قطعات با دقت بالا و کیفت بالاتری تولید شود

اشکال دستگاه تمام الکتریکی وارداتی، قیمت بالای ان است ومشکل بزرگتر در دسترس نبودن خدمات پس از فروش ان است.

مزیت دستگاه تمام الکتریکی ساخت این مجموعه طراحی مقاوم و مناسب قطعات، ساخت ان در داخل کشور است که موجب قیمت تمام شده کمتر دستگاه نسبت به دستگاه خارجی می شود و به دلیل تسلط داشتن به فرایند ساخت دستگاه ،خدمات پس از فروش در دسترس و کامل تری به مصرف کنندگان ارائه شود.